WARSZTATY MEDIALNE W NIEMCZECH - LATO 2019

2019-07-30

03

Od 15. do 25. lipca 2019 roku jako piątka głodnych wrażeń uczestników – Kamila, Martyna, Agnieszka, Marta oraz Filip – wzięliśmy udział w warsztatach medialnych w Niemczech. Te dziesięć dni przemieniło się w wydarzenie, które nie tylko będziemy jeszcze długo wspominać, ale także stało się przygodą i lekcją, z której każdy wyniósł coś dla siebie.

Poznanie świata mediów od środka w języku niemieckim okazało się darem od losu z niespodzianką w środku. Wiedzieliśmy, że nauczymy się wiele o telewizji, radiu oraz social media, zwiedzając stacje telewizyjne w Kiel, Lubece oraz Hamburgu, ale na pewno nikt z nas nie przypuszczał, że poznamy tak dużo ciekawych ludzi z innych krajów, a nawet drugą stronę samych siebie, poprzez przekonanie się, jak reagujemy w zupełnie nowym środowisku.

Pojechaliśmy tam jako obcy ludzie, ale już pierwszego dnia staliśmy się grupą, w której mieliśmy największe oparcie. Jedliśmy razem posiłki, spędzaliśmy wolny czas, wspólnie przygotowaliśmy prezentację na Länderabend, podczas której zatańczyliśmy poloneza. Pomimo, że byliśmy w różnych grupach warsztatowych, cała nasza piątka nakręciła film pod tytułem „The lost key”, a podczas produkcji śmiechom nie było końca.

Warsztaty medialne w Niemczech to doskonała okazja, by naładować baterie, zebrać wspaniałe wspomnienia oraz przekonać się na własnej skórze, że chcieć znaczy móc. Nie ma się czego bać, że nasz poziom języka niemieckiego jest niewystarczający. Jeżeli naprawdę chcemy, możemy nawiązać bliskie relacje pomimo barier językowych i różnic kulturowych. W skrócie - warto uczyć się języków obcych!

 

  

02 04


01