WARSZTATY MEDIALNE W NIEMCZECH - LATO 2009

2009-08-07

„10 Tage… 4 Teams… 1 Ziel – live Sendung!“

W przeciągu dziesięciu dni można doskonale wypocząć na plaży z dobrą książką w jednej ręce i zimną colą w drugiej. Rozkoszne nicnierobienie, przewidywany cudowny relaks.

Ale co jeśli książka okaże się nudna, z coli uleci gaz, a nasza skóra pokryje się piekącym rumieńcem?

Bez obaw. Sześciu śmiałków zgłosiło się dobrowolnie do TPN Gdynia, aby przetestować zupełnie inną formę wypoczynku – dziesięciodniowe warsztaty medialne w Niemczech.

W ten oto sposób znaleźli się oni w małej miejscowości w landzie Schleswig Holstein i dołączyli do grupy innych spragnionych nowych wrażeń młodych ludzi z Estonii, Kaliningradu, Litwy, Łotwy i Niemiec. Najpierw każdy musiał dokonać wyboru, do jakiej grupy chce zostać przydzielony: multimedialnej, radiowej czy telewizyjnej. Brak doświadczenia w żadnej z tych dziedzin nie był dla nich najmniejszą przeszkodą. Dokonali wyboru i już po chwili wszyscy zaznajamiali się z obsługą różnych sprzętów medialnych.

Wszystko wydaje się trudne, zanim stanie się proste. Znane powiedzenie sprawdziło się i w tym przypadku. Z początku sprzęt wydawał się skomplikowany, ale nie minęły dwa dni, a naszej dzielnej szóstki nie sposób było od niego oderwać. Praca ta dostarczała nie tylko nie lada satysfakcji, ale i wielu przyjemności.

Z myślą o live Sendung (programu w radiu bądź telewizji)), który miał być zwieńczeniem ich działań, nie tracili czasu i uwijali się co sił.

niemcy200912

Das sind wir. (l) Łukasz, Dorota, Agnieszka, Weronika, Martyna und Piotr

niemcy20094

Das ist John – unser PAPA

niemcy200911

Hier haben wir geschlafen 

niemcy200910

Unser erstes Interview mit Carsten Kock – dem Chefredakteur RSH (der größte private Radiosender in Schleswig Holstein)

niemcy20091                               niemcy20092

On air! Die Audiogruppe hatte die Möglichkeit,                                            Agnieszka hat ihre Berufung gefunden – Tontechnikerin
3 Mal Live Sendung zu machen                                                                                                                


niemcy20095


Weronika und ihr neuer Beruf – Moderatorin


niemcy20099


Das ist die Audiogruppe mit unserem Teamer in OK Kiel nach der dritten (und letzten Live Sendung)niemcy20093  niemcy200915

Wir waren  in Flensburg                                   Ausflug nach Hamburg

niemcy200916

Wir waren auch in  Kiel

niemcy20098

Freizeit in Kiel

niemcy200913

Aussicht über Rostock

niemcy20097

Besuch bei NDR

niemcy200914

Wasserbrunnenshow in Hamburg

 

Przez 10 dni można doskonale wypocząć na plaży…

Ale można też pojechać na warsztaty medialne do Niemiec i przeżyć niesamowitą przygodę w świecie mediów. Wrażenie niezapomniane. (przetestowane ;) )

Cel – live Sendung został ukończony, ale byli też i tacy, których media szczególnie oczarowały i wrócili do Polski z nowym celem. Być może dla nich przygoda z mediami dopiero się rozpoczyna. ;)