Spektakl teatru Dittchenbühne z Elmshorn pt. "Der Revisor"

2015-10-20

Spektakl teatru Dittchenbühne z Elmshorn pt."Der Revisor"


a

Das war ein spannender Abend. Ich habe ein sehr interessantes Stück gesehen. Das war „Der Revisor“ nach N. Gogol. Das Theater Dittchenbühne aus Elmshorn hat uns mit seiner letzten Vorstellung besucht. Der Inhalt des Stücks ist gut bekannt nicht nur in Polen sondern in der ganzen Welt. Ich war sehr neugierig, wie die deutschen Schauspieler eine russische Komödie spielen können. Meiner Meinung nach haben sie großartig gespielt. Die ganze Besetzung des Stücks hat eine gute Vorstellung gegeben. Für mich waren Chlestakow und die Frau des Stadthauptmanns die besten Schauspieler. Beide haben sehr realistisch and komisch ihre Rollen gespielt. Andere Schauspieler sind auch sehr gut in ihre Rollen geschlüpft. Sie haben uns ausgezeichnet in das Leben eines kleinen russischen Städtchens eingeführt, wo die Honoratioren sich bestechen lassen oder ihre Aufgaben nicht erfüllen. Die Vorstellung wurde mit einem riesigen Beifall aufgenommen. In guter Stimmung habe ich das Theater verlassen. Ich warte auf die nächste deutsche Vorstellung.

Czesław

a  a

Z przyjemnością obejrzałam sztukę "Der Revisor" wystawioną 20.10.2015 w Centrum Kultury w Gdyni. "Der Revisor" to komedia napisana przez Nikołaja Gogola. Akcja osadzona jest w małym miasteczku w Rosji, w którym każdy z mieszkańców ma coś na sumieniu. Gdy nadchodzi wiadomość o zbliżającej się inspekcji, całe miasto wpada w panikę. Strach przed przyjazdem inspektora powoduje szereg absurdów i nieporozumień, które wspaniale bawiły publiczność. Aktorzy grający w sztuce spisali się wyśmienicie. Swoją grą aktorską dostarczyli widowni wielu emocji.

Bogusia P.


a  a

a  a

Już prawie zapomniałam, że rosyjska literatura jest taka porywająca; po raz ostatni miałam z nią kontakt na studiach ( a było to kilka lat temu)… I nagle tak miłe przypomnienie w świetnym wykonaniu przedstawienia „Der Revisor” niemieckiego teatru Dittchenbühne. Rewelacyjna, jak dla mnie gra aktorów, pełna zabawnych dialogów i gagów. Scenografia raczej prosta, ale w pełni i z pomysłem wykorzystana. Polecam wszystkim, którzy lubią dobrą sztukę i mają ochotę na dobrą zabawę.

Iwona

a  a

a  a

Letztens haben wir das Stück "Der Revisor" nach Nikolai Gogol gesehen. Dieses Stück war sehr interessant und amüsant. Die Schauspieler haben wunderbar gespielt. Sie waren energisch und spannend. Die Theatervorstellung hat auf mich einen riesigen Eindruck gemacht.

Ewa


a  a


W Centrum Kultury w Gdyni został pokazany gościnnie "Rewizor" Mikołaja Gogola w wykonaniu Dittchenbühne z Elmshorn. Sztuka Gogola obnaża przywary natury ludzkiej, wyśmiewając głupotę, łapówkarstwo i demoralizację lokalnej społeczności. Absurdy ukazane w rosyjskim miasteczku idealnie wpisują się w obraz współczesności. Śmiejąc się z gogolowskich bohaterów, śmiejemy się tak naprawdę z siebie.

Grażyna


a  aPrzedstawienie „Rewizora” zrealizowane przez niemiecki teatra Dittchenbühne podobało mi się. To była ciekawa wariacja na temat bardzo znanej sztuki Gogola. Oryginał sztuki jest znacznie dłuższy. Scenografia jest dosyć uboga, ale pomysłowa. Goły tyłek Chlestakowa symbolizuje jego biedę. Szare dresy oznaczają szare życie na rosyjskiej prowincji za caratu. Publiczność bawiła się dobrze.


Miraa  a


Jeżeli zapytacie mnie o wrażenia z ostatnio obejrzanej sztuki „Rewizor” odpowiem krótko „Toll”. A może pokuszę się o dłuższą wypowiedź…
Świetna, ponadczasowa fabuła bawiła mnie przez cały czas trwania sztuki. Nie nudziłam się, ani przez chwilę. Dla mnie mocnym punktem koncepcji reżyserskiej była scenografia. Prosta, wręcz uboga, podkreślała grę aktorów, którzy bez wyjątku świetnie odnaleźli się w świecie Mikołaja Gogola. Obok tych, których już miałam okazje poznać z wcześniejszych przedstawień, szczególnie moją uwagę przykuła Petra Schwarz grająca Annę oraz Wahagn Ajdinjan grający Chlestakowa. Anna - swoimi strojami, charyzmą na scenie, zaś Chlestakow – grą oczami i ruchami ciała. Miałam wrażenie, że wije się jak wąż wśród obłudy, zakłamania i fałszu. Jeśli konwencją spektaklu miało być obnażenie współczesnej małomiasteczkowej moralności naszego społeczeństwa, to i Anna i Chlestakow i cała Dittchenbühne zrobiła to doskonale. Zrozumiem, jeśli komuś się nie spodobała forma spektaklu. Mnie zachwyciła i to bardzo. Sądząc po oklaskach na widowni większość była pod urokiem „Der Revisor”.

Bogusia K.

a   a

 

Do dzisiaj jestem pod ogromnym wrażeniem przedstawienia teatralnego amatorskiej grupy teatralnej Dittchenbühne "Der Revisor". Myślę, że poziomem wykonania dorównują profesjonalnym teatrom.Gdyby oceniać ją w kategorii Oskarowej to :Oskar za Kostüme, Maske, Requiste, Bühnenbau, Regie.A wisienką na torcie była gra aktorska.

Hania