Polsko-Niemiecki Wieczór Kulinarny w TPN GDYNIA

2012-11-24

W tym roku Andrzejki z TPN miały nowatorską formę wieczoru kulinarnego, na którym podzieleni na 3 grupy stanęliśmy do konkursu na przygotowanie najlepszej potrawy. Wbrew pozorom, sprawa była poważna. Nie wystarczyło sięgnąć do odpowiedniej książki kucharskiej. Konkurencja była olbrzymia, kto marzył o zwycięstwie, musiał wznieść się na wyżyny kulinarnych możliwości.

Zebrani w sobotę o godz.17.30 w siedzibie TPN Gdynia, wyposażeni w kuchenne akcesoria i odpowiednie, wcześniej przygotowane produkty, rozpoczęliśmy starania o tytuł kulinarnych mistrzów TPN Gdynia.
Po niespełna półgodzinie, na wykwintnie zastawionych stołach odsłoniły swe oblicza prawdziwe kulinarne dzieła sztuki.

Grupa Bogusi, Dżenety, Grażyny, Krysi i Miry do konkursu zgłosiła sałatkę „Frau & Mann”, Grupa Joasi, Magdy i Piotra – wzbogaconą wersję Waldorfsalat - „Schweinchen in der Sonne”, zaś grupa Zbyszka przekąskę Schlafender Lachs .

Nadszedł najbardziej wyczekiwany moment degustacji.
Wszystkie potrawy smakowały wspaniale, a udział naszych znakomitych gości z Konsulatu Generalnego Niemiec w Gdańsku w przygotowywaniu potraw dodał potrawom ducha polsko-niemieckiej współpracy i potęgował walory smakowe.
Z tego też powodu wybór najlepszej potrawy nie był łatwy. Werdykt musiał jednak zapaść i po przeliczeniu głosów, okazało się, że laur zwycięstwa przypadł sałatce „Frau & Mann”. Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy!!

Rozsmakowani w kulinariach spożywanych w znakomitej atmosferze pod szyldem TPN Gdynia, zupełnie nie czuliśmy upływającego czasu, a przed nami były jeszcze kolejne atrakcje!
W programie kulinarnego wieczoru znajdowały się również gry i zabawy, przygotowane przez poszczególne grupy.
Szczególne emocje i humor towarzyszyły przygotowaniu z owoców i warzyw dowolnie wybranej postaci – polskiej lub niemieckiej.
Nieco ruchu wprowadziło „małe zoo”, czyli zabawa, w której zadaniem uczestników było rozpoznanie i pogrupowanie się w stadka tych samych zwierząt naśladując tylko ich ruchy, bez wydawania dźwięków.
Na koniec wieczoru grupa Zbyszka zaproponowała wspólne stworzenie nowych, XXI-wiecznych wersji bajek o Czerwonym Kapturku i Kopciuszku.

Zabawy te potwierdziły, że wyobraźnia i kreatywność „ekipy” z TPN Gdynia nie mają granic.

Gruppe geleitet von Piotr

 

a a

a a

a a

a a

a a

a a

a a

a a

a a