Kino studyjne TPN GDYNIA 2023

2023-10-10

 

DALIDA - MEINE SCHWESTER

dalida

Była jedną z najpopularniejszych piosenkarek we Francji, sprzedała ponad 120 miliony płyt. Jednak jeśli stała się gwiazdą, to także dzięki swojemu młodszemu bratu Orlando, jej oddanemu zakulisowemu doradcy, który poświęcił jej całe swoje życie - prywatne i zawodowe - tworząc z nią pierwszą niezależną wytwórnię w świecie muzyki. Historia niezłomnej braterskiej miłości, ale także bólu, którego nie da się przetrawić: historia Dalidy i Orlando.


MIT MAMA HINTER GITTERN

mit mama im gefangnis

We Włoszech małe dzieci idą do więzienia ze swoimi skazanymi matkami. Zgodnie z prawem placówki powinny być do tego specjalnie przystosowane, a dziećmi powinien się zajmować wyspecjalizowany personel. Ale rzeczywistość jest zupełnie inna. Sprawdzamy, jak to wygląda w więzieniu Casa Circondariale di Lecce oraz jak wyglądają uregulowania dotyczące tej kwestii w Niemczech i innych krajach europejskich.


MEINE FAMILIE UND DER SPION


spion


W lutym 1986 roku miała miejsce ostatnia wymiana szpiegów pomiędzy państwami ówczesnego Bloku Wschodniego i Bloku Zachodniego. Wśród wymienionych był Jerzy Kaczmarek, jeden z najsłynniejszych agentów wywiadu PRL. Polak przez niemal siedem lat szpiegował w Zachodnich Niemczech pod fałszywą tożsamością. Dawcą jego przybranych personaliów był zmarły w tajemniczych okolicznościach Janusz Halicki, mieszkaniec Trójmiasta niemieckiego pochodzenia.
Na kanwie tej historii powstał film pt. "Doppelgänger. Sobowtór" w reż. Jana Holoubka.