Kino studyjne TPN GDYNIA 2023

2023-04-18

EUROPA WYCHODZI ZA MĄŻ

hochzeit

Finowie są jednymi z najszczęśliwszych narodów na świecie - mówią o tym wszystkie statystyki. A kto mógłby być szczęśliwszy niż para młoda w przeddzień ślubu, która zorganizowała ślub w pobliżu koła podbiegunowego?
Na Cyprze, w północnej części wyspy zamieszkałej i kontrolowanej przez Turków, przygotowywane są obchody muzułmańskiego małżeństwa Emine i Cefala.
5-odcinkowy cykl dokumentów prezentuje również, jak wygląda ślub po włosku, irlandzku i bułgarsku.


 

MOJA STULETNIA WSPÓŁLOKATORKA

 

100

On jest irańskim uchodźcą, ona niemiecką emerytką. Od roku mieszkają pod jednym dachem, jednak są dla siebie kimś więcej niż współlokatorami. „Dogadujemy się jak złodzieje na jarmarku” – śmieją się. Zajrzeliśmy do ich świata.MÓJ PIES WEGANIN


vege hunde

Weganizm jest sposobem odżywiania coraz częściej wybieranym przez ludzi - zwłaszcza w miejscach, gdzie jest duża dostępność pokarmów pochodzenia roślinnego. Czy jednak weganizm jest dobry dla zwierząt? By to zbadać wyruszamy na spotkanie właścicieli zwierząt i specjalistów zajmujących się żywieniem czworonogów.NIEMIECKI KOLONIALIZM W NAMIBII


namibia

Do 1915 r. Namibia była niemiecką kolonią. To straszny rozdział w jej historii - niemieckie wojska zdziesiątkowały wtedy rdzenną ludność i ograbili kraj. W dokumencie spotykamy się z Israelem Kaunatjike, potomkiem poległych, który prowadzi kampanię na rzecz uświadamiania świata o tym ludobójstwie.