Fasching bei TPN GDYNIA

2016-01-16

Impreza „Faschingskegelabend” zorganizowana przez TPN Gdynia była dla nas wspaniałym przeżyciem. Dzięki niej miałyśmy okazję poznać wiele wspaniałych osób, pobawić się w miłej atmosferze oraz podjąć próby nawiązania dialogu w języku niemieckim. Podczas imprezy oprócz wspaniałej zabawy połączonej ze zdrową rywalizacją wszyscy uczestnicy prezentowali wcześniej przygotowane zadania: wizytówkę z imieniem, szczegół w kolorach flagi niemieckiej, hasło reklamowe TPN Gdynia. Dobry humor i uśmiech na twarzach wszystkich najlepiej świadczył o udanej imprezie. Serdecznie zachęcamy wszystkie osoby, nawet z krótkim stażem językowym do udziału w podobnych imprezach. Dzięki nim chęć do nauki języka wzrasta dwukrotnie.

Magda K. i Ania Z.

a   a


a   a

16 stycznia w kręgielni … miała miejsce impreza integracyjna kursantów TPN. Frekwencja była zadziwiająco wysoka. Przy ograniczonej ilości miejsc nie wszyscy uczestnicy naszego kursu mogli wziąć w niej udział. Kto pierwszy - ten lepszy. Ewie, Agacie, Małgosi, Darkowi i Miłoszowi udało się. I nie żałowaliśmy, bo zabawa była przednia. Nawet zadania domowe , jakimi „obciążyła” nas nasza pani Lektor okazały się fajnym zajeciem, dającym masę frajdy wszystkim uczestnikom spotkania. Gadżety w kolorach flagi niemieckiej, jakie każdy z nas musiał mieć ze sobą, były w większości wykonane własnoręcznie i aż trudno uwierzyć jakie pomysły można mieć na ten temat. Od zwykłych wizytówek ze swoim imieniem, poprzez ubrania aż po biżuterię, zarówno damska jak i męską . Nasz kolega Miłosz wykonał genialną broszkę , przedstawiającą charakterystyczne dla Niemiec przedmioty. I ten gadżet został przez większość uczestników spotkania oceniony najwyżej i Miłosz dostał w nagrodę słodki upominek. Drugie zadanie domowe to hasło reklamujące TPN. Tutaj polot kursantów nie miał granic. Od prostych haseł reklamowych w języku polskim czy niemieckim aż po dłuuuugie wiersze, wychwalające zalety naszego Towarzystwa. Śmiechu nie brakowało .

Podsumowując, impreza była bardzo udana, towarzystwo kursantów z innych grup bardzo sympatyczne. Nawiązaliśmy nowe znajomości, nauczyliśmy się (co niektórzy) grać w kręgle, a także mieliśmy okazję porozmawiać z „oryginalną” Niemką- Sabiną, nie znającą polskiego. Było to nie lada wyzwanie, bo każdy chciał wypaść jak najlepiej. W efekcie okazało się, że całkiem nieźle sobie radzimy.

Gosia Z., Darek, Miłosz, Ewa G, Agata


a   a


a   a

W mroźny sobotni wieczór kilka osób z naszej grupy wybrało się na kręgle w Aquaparku w Sopocie. Tam, wraz z resztą uczestników zabawy, kursantów TPN-u zostaliśmy podzieleni na 3 grupy. Grupy rywalizowały ze sobą każda na innym torze.
Zabawa była przednia i po 3 godzinach nikt nie miał ochoty przerywać rywalizacji. Podczas gry u kilku osób ujawniły się wybitne zdolności w tej dyscyplinie. Raz po raz zbijały one wszystkie kręgle. Ale inni uczestnicy także bardzo dobrze sobie radzili.
Po zakończeniu gry, zmęczeni ale szczęśliwi przystąpiliśmy do wyboru najlepszego drobiazgu w kolorach flagi niemieckiej oraz najlepszych haseł opisujących naukę języka niemieckiego w Towarzystwie Polsko-Niemieckim. Mieliśmy to już wcześniej przygotowane więc sprawnie i z ochotą każdy prezentował co przygotował.
Wieczór był bardzo udany i wszyscy się świetnie bawili. Mamy nadzieję że takich okazji do spotkań będzie więcej.

Nastała sobota wieczór-idealny moment na miłe spędzenie czasu. Zebraliśmy się aby uczcić ten dzień i wzajemną owocną naukę języka niemieckiego w aquaparku i pod przewodnictwem Pani Sylwii porozbijać wszystkie możliwe kręgle. Trzy tory zapełniły się świetnie przygotowanymi zawodnikami a rozgrzane do czerwoności kule trafiały kolejno w kręgle. W międzyczasie notując kolejny strike umilaliśmy sobie czas wesołymi pogawędkami kibicując sobie nawzajem. Wszyscy byliśmy wygrani gdyż każdy na swój sposób pokonał kręgle, tylko czasem niesforne kule leciały swoim trybem nie tak jak było zaplanowane:)
Cztery rundy trwały nasze zwycięskie boje na torach po czym zadowoleni ochoczo przybyliśmy zaprezentować nasze konkursowe pomysły. W TPN kreatywność osiągnęła maksimum i powstały wspaniałe hasła reklamowe, i gadżety w kolorze flagi niemieckiej, które szczególnie zachwyciły naszego niemieckiego gościa - lektorkę DAAD Sabine. Ciężko było wyłonić zwycięzcę wśród tak doskonałych twórczości ale udało się.
Już nie możemy doczekać się aby kolejny raz wspólnie spędzić czas na następnej integracyjnej imprezie.


Piotr, Kasia, Magda B., Ania P., Kamila

a   a


a  a

An einem frostigen Samstagabend hatten wir die Möglichkeit, an einer außerordentlichen Veranstaltung für Liebhaber und Enthusiasten der deutschen Sprache teilzunehmen.
Das schöne Treffen hat auf der Kegelbahn im Aqua Park Sopot stattgefunden und hat uns viel Freude gemacht.
Alle Teilnehmer des Treffens haben viele clevere Gadgets in den deutschen Nationalfarben und tolle Werbeslogans für TPN vorbereitet. Jeder hat sich sehr engagiert.
Außerdem hat uns ein sehr netter Gast aus Deutschland – DAAD Lektorin Sabine besucht, es war schön, mit ihr zu sprechen oder sogar ein paar Sätze auszutauschen. Wir freuen uns auf das nächste Treffen.

Ania B.


a   a


a  a

Drużynowe rozgrywki wygrała grupa III w następującym składzie:

Ania B
Darek
Kamila
Magda D
Mateusz
Miłosz
Sabina
Sylwia

I wszyscy chyba wiedzą dzięki komu ta wygrana ;-) A kto nie wie, nich spojrzy na następne podsumowanie.

Podsumowanie indywidualne:

I miejsce: KAMILA – 262 pkt.
II miejsce: AREK – 215 pkt
III miejsce: PIOTR B. – 206 pkt.

IV. Magda D.
V. Piotr M
VI. Kasia
VII. Sylwia
VIII. Miłosz
IX. Ewa Ga.
X. Darek

Pozostałych 14 osób również grało super, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że dla wielu był to „pierwszy raz”.