BAYERISCHER ABEND mit TPN GDYNIA

2013-11-22

bayer.essen

czyli:

ANDRZEJKI PO BAWARSKU!!!

Jak co roku Towarzystwo Polsko – Niemieckie z Gdyni pod przewodnictwem pani Sylwii zorganizowało wieczór andrzejkowy. Spotkanie odbyło się w Restauracji Althaus w Gdyni w piątek 22.11.2013 roku a tematem był „BAYERISCHER ABEND”. Uczestniczy mieli za zadanie ubrać się w stroje bawarskie z południowej części Niemiec, czyli kobiety w Dirndl a mężczyźni w Lederhose. Wszyscy przybyli punktualnie na godzinę 19.30 i oczywiście każdy zadbał o odpowiedni strój. W czasie wieczoru zostaliśmy ugoszczeni wspaniałym bawarskim jedzeniem, jak również można było skosztować piwa w kuflach jak na prawdziwym Oktoberfest.

a  a


a  a


a  a

Spośród uczestników wybraliśmy najlepszy strój bawarski, zostali wybrani król i królowa. Zwycięzcami zostali Piotr i Diana z grupy początkującej. Wybór królowej był bardzo trudny, wszystkie panie postarały się o piękne stroje, jednak po dogrywce została wybrana także królowa. Kolejną częścią spotkania były kawały po niemiecku, każdy z uczestników miał przygotować kawał i go opowiedzieć, atmosfera była tak wspaniała że na jednym dowcipie się nie skończyło ;-) W tle została puszczona nam również muzyka po niemiecku.

a  a  


a  a


a  a


a  a  


a  a


FESTKÖNIGIN - Diana K.
FESTKÖNIG - Piotr M.
Vizekönigin - Magosia C.
Vizekönig - Arek K.


a  a


Po zamknięciu restauracji udaliśmy się do klubu potańczyć. Dotarliśmy do klubu Bolywood na gdyński Skwer Kościuszki, gdzie zabawa toczyła się do późnych godzin nocnych. Diana i Piotr

aa